IX Szkolny konkurs „Mistrzowie w kuchni”

23 kwietnia 2026 r. szkolna pracownia gastronomiczna zamieniła się w prawdziwą scenę kulinarnych zmagań. Wszystko za sprawą IX edycji konkursu „Mistrzowie w Kuchni”, którego tegorocznym bohaterem była – nieco niedoceniana, a jak się okazało – niezwykle inspirująca kaszanka. Uczniowie klas gastronomicznych udowodnili, że tradycyjny produkt może stać się bazą dla nowoczesnych, odważnych i finezyjnych dań. Na stołach pojawiły się kompozycje, które zachwycały nie tylko smakiem, ale i estetyką. Bartłomiej Sięka zaprezentował grillowaną perliczkę z aksamitnym puree ziemniaczanym, konfitowanym batatem, szparagami oraz prażoną kaszanką, tworząc harmonijne połączenie klasyki z nutą nowoczesności. Barbara Mroszczak postawiła na elegancję – łosoś pieczony z chrupiącym chipsem z cukinii, puree z kalafiora i kaszanką był daniem lekkim, a jednocześnie wyrazistym. Sebastian Kadłubek zachwycił jury schabem duszonym w winie, podanym z zapiekanymi warzywami i zasmażaną kaszanką – to właśnie jego propozycja zdobyła najwyższe uznanie. Paulina Sadłoń zaskoczyła odważnym zestawieniem – krewetki smażone na maśle, pulpeciki z kaszanki i sos serowy stworzyły nieoczywistą, ale intrygującą kompozycję. Ewelina Wojeńska zaprezentowała łososia w sosie pieczarkowo-szparagowym, serwowanego w formie okrąglicy z góralskim kawiorem – danie pełne regionalnych akcentów. Magdalena Głowa przygotowała grillowanego kurczaka supreme, podanego z black puddingiem, udowadniając, że inspiracje kuchnią międzynarodową świetnie współgrają z tematem konkursu. Po burzliwych naradach jury w składzie: Pani Dyrektor Małgorzata Rusinek, Pan Wicedyrektor Mateusz Buła Robert Stanek, Maciej Szymanowski wyłoniło zwycięzców. I miejsce zdobył Sebastian Kadłubek, którego danie wyróżniło się perfekcyjnym balansem smaków i techniką wykonania. II miejsce zajął Bartłomiej Sięka. III miejsce przypadło Barbarze Mroszczak. Konkurs „Mistrzowie w Kuchni” po raz kolejny udowodnił, że młodzi adepci gastronomii nie boją się wyzwań, eksperymentów i twórczego podejścia do tradycji. Kaszanka, choć skromna, stała się inspiracją do stworzenia dań na poziomie profesjonalnej kuchni – a to najlepszy dowód na to, że talent i pasja nie znają ograniczeń
Poczet sztandarowy szkoły podczas nowotarskich obchodów 235 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Poczet sztandarowy naszej szkoły w dniu 3 maja 2026 r. uczestniczył w nowotarskich obchodach 235 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawianą w Ogrodach Kościoła pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowym Targu. Następnie odbył się przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji na Rynek, gdzie kontynuowano uroczystości pod Tablicą Pamięci 1929 r. przy Ratuszu Miejskim. W składzie pocztu sztandarowego szkoły byli uczniowie klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności oraz II Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Piotr Mrugała, Amelia Polak oraz Natalia Suska.
Wycieczka integracyjna klas pierwszych do Krakowa

W dniu 31 marca 2026r. klasa 1 technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 1 klasa szkoły branżowej- kucharz wybrały się wraz z wychowawcami p. Beatą Jarończyk i p. Józefem Bąbolem oraz dwojgiem opiekunów p. Joanną Lenart i p. Krystyną Rychtarczyk- Szczypta na wycieczkę integracyjną do Krakowa. Na początku wycieczki klasy wzięły udział w warsztatach wypieku krakowskich obwarzanków w „Żywym Muzeum Obwarzanka”. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie MNK Muzeum Czartoryskich, gdzie uczniowie mogli podziwiać m. in. obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”. Na koniec klasy zwiedzały „Krakowską Manufakturę Czekolady”. Uczniowie zapoznali się również z procesem produkcji czekolady i pralinek oraz stworzyli własne pralinki podczas warsztatów.